INPP terapie neuromotorické nezralosti

Co je to neuromotorická nezralost:

Stručně řečeno jde o stav, kdy u dítěte (nebo i dospělého) přetrvávají aktivní tzv. primitivní reflexy, které se za normálních okolností utlumují přibližně během prvního roku po narození. Jejich přetrvávající aktivita následně brání řádnému rozvoji vzpřimovacích reflexů, které by se měly rozvíjet od okamžiku, kdy se dítě začíná zvedat z polohy vleže. Následkem toho dochází k narušení rovnováhy. Tato nestabilní rovnováha těla se současně promítá do celkového fyzického i mentálního stavu. Výsledkem může být například porucha pozornosti, hyperaktivita, nepřiměřené reakce jak v chování, tak ve fungování těla – např. nejrůznější druhy alergií, nadměrná lekavost nebo strach, různé poruchy smyslového vnímání – např. zrakového, sluchového apod., špatná jemná i hrubá motorika a další potíže. Příčiny tohoto problematického vývoje mohou být hluboko v minulosti – např. v období před narozením, během porodu nebo v následujících týdnech a měsících.

Organizační informace:

Délka trvání terapie je zhruba 1 až 1,5 roku.

Nejprve proběhne vstupní rozhovor s rodičem (nebo i oběma rodiči) – zvlášť, bez přítomnosti dítěte, ještě před diagnostickým hodnocením. Na tento rozhovor je třeba přinést vyplněný dotazník, který Vám bude zaslán mailem. Během vstupního rozhovoru probereme podrobně anamnézu a aktuální potíže dítěte a domluvíme termín diagnostického hodnocení. Tato konzultace trvá cca 1,5 hodiny.

Nejnáročnější a nejdelší je vůbec první návštěva s dítětem, kdy provádím diagnostické hodnocení, a to trvá cca 3-4 hodiny.

Dohodnutý termín je závazný. Rozhodnete-li se jej zrušit, udělejte to prosím nejpozději 24 h předem.

Ceny:

Cena za vstupní pohovor (cca 1,5 hod.) je 700 Kč a za diagnostické hodnocení (cca 3-4 hod.) 2 800,- Kč.

Následné kontroly jsou cca 2 hodinové a jsou vždy po 7-8 týdnech. Cena kontroly je vždy 1600,- Kč.

V ceně jsou již zahrnuty případné telefonické nebo mailové konzultace v mezidobí mezi jednotlivými kontrolami. Písemné zprávy jsou placené zvlášť.

Platba je realizována v hotovosti nebo převodem na účet, dle dohody. Zdravotní pojišťovna služby neproplácí. Poradna není zdravotnickým zařízením.

Na diagnostické hodnocení, resp. kontrolu je třeba:

abyste měli pro dítě s sebou pohodlné a spíš přiléhavé oblečení (tričko s krátkým rukávem, legíny nebo kraťasy, NE punčocháče – bude se testovat naboso; potřebuji vidět, jak reagují svaly dítěte při testech, proto nemá být oblečení moc volné, protože by maskovalo tyto jemné pohyby).

Před testováním by se dítě mělo trochu najíst, ale ne moc, protože bude cvičit. Svačinu mu můžete vzít s sebou; během testování můžeme kdykoli udělat pauzu na odpočinek. Káva, čaj, voda pro doprovod je v poradně k dispozici.

Podmínky spolupráce

Poradenství v oblasti terapie neuromotorické nezralosti INPP – ceník služeb (platný od 1.3.2019):

  • Vstupní anamnestický rozhovor (cca 1,5 hod.): 700 Kč
  • Zhodnocení neuromotorické nezralosti (cca 3-4 hod.): 2 800 Kč
  • Kontrolní hodnocení (cca 2 hod.): 1 600 Kč
  • Zpráva na vyžádání: 400,-Kč